Vlastní klub

Kluby jsou v podstatě uživatelské účty, které jsou spravovány více lidmy současně. S vnějšího pohledu jsou pak kluby samostatné RSS agregátory nebo linkovací systémy věnující se určitému tématu, které si založili samotní uživatelé. Každý registrovaný uživatel si tak může snadno vytvořit vlastní RSS agregátor nebo linkovací systém bez jakékoli znalosti programování.

Založení klubu

Volbu vytvořit novou stránku najdete v pravém menu ve Vašem účtu. Na této stránce je potřeba zvolit Název klubu, Podnadpis, Popis a logo klubu. Kromě názvu klubu je možné kdykoli změnit, kteroukoli volbu. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Vytvořit novou stránku.

Nově založený klub musí vždy povolit administrátor. Dokud se tak nestane, nebude klub pro nikoho vyditelný kromě uživatele, který jej vytvořil.

Každý klub se v seznamu klubů zobrazí až po té co bude obsahovat alespoň jeden článek. Zařazení do kategorií probíhá automaticky podle článků, které klub obsahuje.

Správa klubu

Už z principu klubu vyplývá že klub nemusíte zpravovat sám. Ba co víc, mnohem lepší je možnost zpravovat klub se svými přáteli, kteří se zajímají o to samé co Vy.

Veškerá Správa klubu je naprosto shodná se správou vlastního účtu. Jen je potřeba se v menu přepnout do možnosti spravovat klub. Od tohoto okamžiku jakákoli akce provedena v klubu, bude považována za akci klubu a né za Vaši vlastní. Jakékoli označení článku, otagování nebo doporučení se provede jako akce klubu. Hlavní rozdíl oproti běžnému účtu je, že články nejsou zvenčí standartně vidět a je potřeba je nejprve schválit. Jednotlivé články mohou schvalovat pouze administrátoři nebo správci obsahu. Volba schválit se nachází v každém článku, který je zobrazen v klubu.

Pokud jste přepnutý do režimu správce pak jakákoli akce u článku (doporučení, hodnocení, pozamka, atd.) bude brána jako akce klubu. V opačném případě pokud jste přepnutý do běžného zobrazení. Budou tyto akce považované za vaše vlastní.

Co má klub navíc?

Každý klub má oproti běženému účtu možnost nastavit si filtry, které umožňují automatickou správu článku. Je možné nastavit že za určitých podmínek bude článek automaticky schválen nebo jiný článek bude označen nějakou barvou. Pokud odebíráte nějaký zdroj, jehož články, chcete schválit vždy, pak není třeba nastavovat složitě filtry. Ve správě zdrojů je možné zaškrtnout volbu "Vždy schválit". Díky této možnosti a filtrům se také zefektivní správa klubu.

Každý klub má také k dispozici diskusi. O správu diskuse se starají moderátoři a správci. Do diskuse mohou přispívat pouze členové klubu. Stejně tak mohou pouze členové zakládat nová témata.

Klub jako linkovací systém

V nastavení klubu existuje volba "Přidávání stránek". Díky ní je možné povolit určité skupině uživatelů přidávat na web jednotlivé články, které nejsou buď v žádném RSS kanálu nebo v RSS kanálu, který jen neodebíráte. Každý přidaný článek je nutné následně schválit. Každý správce obsahu však může článek schválit přímo při přidávání do klubu. Pokud existuje uživatel, který přidává často kvalitní články můžete jej na tuto funkci povýšit.