Jak přidat zdroj

První možností je projít si zdroje na tomto portále. V případě že jste přihlášen pak u každého zdroje najdete odkaz Přidat do "moje". Kliknutím na tento odkaz se Vám přidá zdroj do Vaších odběrů.

Druhá možnost je najít si rss kanál na internetu a přidat jej do systému. Pokud jste přihlášeni můžete kdykoli kliknout na tlačítko přidat zdroj v pravo nahoře. Kliknutím na toto tlačítko se dostanete na tuto stránku. Stránka s přidáním zdroje Do pole Adresa rss kanálu napište adresu, kde se nachází rss kanál.

Po té můžete vybrat kategorii, do které se má Váš zdroj vložit. V tomto seznamu se nachází jak Vaše kategorie, tak obecné kategorie, které jsou použité pro setřízení na celém portále. Při vybrání obecné kategorie se vytvoří Vaše soukromá kategorie se stejným názvem, tu pak můžete libovolně upravovat.

Jak najít a poznat rss kanál?

Na některých www stránkách Vám zobrazí přítomnost rss kanálu přímo Váš prohlížeč. Poznáte je podle ikonky rss kanálu, která vypadá takto. ikonka rss kanálu V každém internetovém prohlížeči se zobrazí trochu jinde. V internet exploreru náhled, kde se nachází ikonka rss kanálu Ve firefoxu a Opeře se nachází napravo vedle adresy webu. náhled, kde se nachází ikonka rss kanálu náhled, kde se nachází ikonka rss kanálu Na tuto iknonku stačí kliknout a dostanete se na rss kanál daného webu.

Druhou možností je, že se někde na www stránce nachází odkaz na rss kanál. Někdy je u něj ikonka rss kanálu. ikonka rss kanálu Většinou je v textu odkazu uvedena zkratka RSS. Pak jen stačí na odkaz kliknout a dostanete se na rss kanál daného webu.

Pokud, se nacházíte na stránce s rss kanálem stačí zkopírovat jeho adresu z adresního řádku. ukázka kopírování adresy A vložit jej do pole Adresa rss kanálu. ukázka vložení adresy Nyní už máte svůj rss kanál uložený ve svých zdrojích.

Použití adresy webu místo rss kanálu

Pokud se nacházíte na stránce, kde přítomnost rss kanálu pozná sám prohlížeč, pak stačí použít skopírovat adresu stránky, na které se nacházíte. Automaticky se pak najdou rss kanály, které jsou na stránce.